Reklama
Reklama

Miał oświadczyć się swojej dziewczynie, ale trafił do szpitala. Zamiast wakacji w Barcelonie, została hospitalizacja. Diagnoza zrujnowała im marzenia

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

U Łukasza Łukomskiego z Ostrowa Wielkopolskiego zdiagnozowano guza mózgu.

Łukasz na co dzień pracował w kolei. Był daleko od domu, gdy zasłabł. Zdążył jeszcze zadzwonić do swojej dziewczyny, że właśnie jest przewożony do szpitala. Przyszła narzeczona nie spodziewała się, że powód zasłabnięcia Łukasza może być tak poważny. Diagnoza była szokiem dla obojga. Okazało się bowiem, że u Łukasza stwierdzono guza mózgu płata czołowego prawego, naciek glejaka złośliwego z obecnością proliferacji mikronaczyń, komórek z cechami pleomorfizmu i licznych mitoz. Brzmi strasznie i tak jest w rzeczywistości. Kiedy dziewczyna Łukasza dotarła do szpitala, dowiedziała się do lekarza, że jej chłopak ma w głowie guza wielkości piłeczki ping-pongowej!

- Kolejnego dnia jak na szpilkach czekałam na informację, Łukasz miał zadzwonić. Telefon jednak milczał. Nie mogłam się do niego dodzwonić, aż w końcu ktoś odezwał się po drugiej stronie. Nie był to jednak jego głos... Pielęgniarka powiedziała mi, że Łukasz jest nieprzytomny i że mam jak najszybciej przyjechać do szpitala. To były najdłuższe 2 godziny mojego życia, nie pamiętam prawie drogi - relacjonuje dziewczyna Łukasza.

Potem zaczęła się gehenna, skierowania na chemioterapię, radioterapię, które w efekcie nie przynosiły większych rezultatów. Dziewczyna Łukasza jednak nie poddaje się, walczy o życie swojego ukochanego, chce spróbować leczenia w Niemczech, które na ten moment jest dla Łukasza jedyną szansą - Chcemy spróbować leczenia w Niemczech immunoterapii. Ta jest jednak bardzo droga, samo badanie do stworzenia szczepionki immunologicznej to koszt ok. 25 tys. zł. Stworzenie szczepionki to koszt rzędu 350 tys. zł plus dojazdy i możliwe dodatkowe leczenie na miejscu - tłumaczy dziewczyna Łukasza.

Łukasza można wesprzeć tutaj Obecnie zebrano już ponad 11 tysięcy złotych, jednak do celu brakuje jeszcze bardzo wiele, około 414 tysięcy złotych. Każde wsparcie jest na wagę złota.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro