Reklama

Koronawirus znów w natarciu. Zamknęli dla odwiedzających kolejne oddziały szpitalne

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GIS
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GIS

Również w Poznaniu.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia odnotowało największą liczbę zakażeń koronawirusem od ponad pół roku. To 1642 przypadki w kraju. Zmarły 4 osoby, dwie nie miały chorób współistniejących. Zaznaczyć należy, że wciąż niewiele osób się testuje. Jak mówił w rozmowie z TVN dr Paweł Zmora z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, to że zakażeń jest więcej wynika również z analizy ścieków. "Poziomy, które w tej chwili obserwujemy, nie są tak wysokie jak te, które obserwowaliśmy chociażby podczas szczytu piątej fali pandemii, ale są to poziomy, które są już poziomami alarmującymi" - wskazuje dr Paweł Zmora.

"Obserwujemy zdecydowaną reaktywację zakażeń COVID-19. Te infekcje mają o wiele cięższy przebieg, a co więcej, dotyczą one nie tylko osób starszych, ale chorują również młodzi, bez dodatkowych obciążeń. Tych hospitalizacji z powodu koronawirusa przybywa"- relacjonowała w ubiegłym tygodniu w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" - prof. Iwona Mozer-Lisewska, ordynator oddziału zakaźnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu.

Jak ustalili dziennikarze "Głosu" w Wielkopolsce z tego powodu zamykane dla odwiedzających są kolejne odziały szpitalne. Wśród nich te w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Na niektórych zakaz odwiedzin obowiązuje już od 27 października. "Po konsultacji epidemiologicznej zostały wstrzymane odwiedziny na oddziale chorób wewnętrznych z pododdziałem diabetologicznym i oddziale internistyczno-kardiologicznym. W ciągu ostatnich kilku dni stwierdzono łącznie ponad 20 zakażeń koronawirusem w tych dwóch oddziałach" - mówi dziennikarzom Konrad Napierała, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. "Dodatkowo wstrzymaliśmy też odwiedziny na oddziale transplantologii i chirurgii ogólnej, ze względu na fakt, dla tych pacjentów zakażenie wirusem mogłoby mieć katastrofalne konsekwencje. Dlatego izolujemy ich dla ich bezpieczeństwa" - dodaje.

Decyzję o ograniczeniu odwiedzin wydała też dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Na razie dotyczy ona tylko Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro