Reklama

Budimex i Lafrentz Polska zapowiadają współpracę z jedną z poznańskich szkół. "Jesteśmy zaszczyceni"

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Właśnie ogłoszono strategiczną współpracę pomiędzy firmą Budimex, jedną z wiodących firm budowlanych w Polsce, Lafrentz Polska, liderem w obszarze projektowania i zarządzania inwestycjami budowlanymi z Zespołem Szkół Geodezyjno - Drogowych w Poznaniu.

W ramach tej współpracy zostanie wprowadzony rozszerzony program praktyk dla uczniów, mający na celu wspieranie i rozwijanie młodych talentów w dziedzinie projektowania, geodezji i budownictwa. Uroczyste podpisanie umowy o współpracy odbyło się w poniedziałek na terenie Zespołu Szkół Geodezyjno - Drogowych w Poznaniu. W wydarzeniu wzięły udział władze miasta i szkoły, uczniowie i reprezentanci obu firm.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Jesteśmy niezmiernie dumni z tej nowej inicjatywy. Nasza firma zawsze kładła nacisk na odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności. To dla nas zaszczyt i przywilej móc wesprzeć edukację i rozwój młodych talentów, którzy są przyszłością branży budowlanej. Nasze działania w ramach employer brandingu odzwierciedlają zaangażowanie firmy w kształtowanie środowiska pracy, w którym każdy pracownik może osiągnąć swój pełny potencjał. Ta współpraca to kolejny krok w tej fascynującej podróży" - powiedział Krzysztof Starkowski, Dyrektor Oddziału w Budimex S.A.

"Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tej ważnej współpracy. To ważny krok w kierunku wspierania rozwoju młodych profesjonalistów. Jednym z kluczowych obszarów objęcia patronatu merytorycznego jest udostępnienie praktyk zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych, którzy dzięki temu zyskają bezpośrednie doświadczenie w pracy nad projektami drogowymi. Nasza firma zawsze kładła nacisk na rozwijanie talentów, czego dowodem jest liczna grupa naszych pracowników, szczególnie w pracowni projektowej, którzy odbywali u nas praktyki zawodowe oraz staże. Wierzymy, że edukacja jest kluczem do dalszego rozwoju branży budownictwa i jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa przyniesie korzyści zarówno uczniom, jak i całemu sektorowi. Jesteśmy gotowi podzielić się naszym know-how i doświadczeniem, aby wesprzeć rozwijające się talenty w Polsce" - powiedział Maciej Durski, Prezes Zarządu w Lafrentz Polska.

Jak podkreślono, współpraca ze szkołą w Poznaniu jest krokiem naprzód w realizacji tego ambitnego celu na poziomie województwa wielkopolskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro