Reklama

Tragiczny pożar. Mężczyzna zginął, niepełnosprawną kobietę wynieśli policjanci

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. BS
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. BS

Wracamy do tragicznego zdarzenia ze Środy Wielkopolskiej.

Sytuacja miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Jak informowaliśmy na łamach epoznan.pl, doszło do pożaru jednego z mieszkań przy ulicy Czerwonego Krzyża w Środzie Wielkopolskiej. W trakcie działań gaśniczych w jednym z pomieszczeń znaleziono zwłoki mężczyzny.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

O szczegółach mówią policjanci. Jak się okazuje, o pożarze w jednym z mieszkań bloku powiadomiła sąsiadka. Na miejsce udał się również patrol policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Jak podkreślono, to właśnie policjanci dotarli jako pierwsi na miejsce zdarzenia. "Zauważyli wydobywający się dym z jednego mieszkania na czwartym piętrze w budynku wielorodzinnym. Policjanci bez chwili zawahania wbiegli na klatę schodową, gdzie od trzeciego piętra była słaba widoczność z uwagi na unoszące się zadymienie. Dym wydostający się z mieszkania utrudniał oddychanie mundurowym. Jednakże dla nich najważniejsze było dostanie się do domu, by jak najszybciej pomóc osobom znajdującym się w środku" - relacjonuje sierż. Angelika Środa, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej.

"Funkcjonariusze w progu mieszkania zauważyli kobietę siedzącą na wózku inwalidzkim, która nie miała siły się poruszać oraz swobodnie oddychać. Policjanci wynieśli kobietę z budynku, przekazując pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W trakcie trwania ewakuacji kobiety, policjanci przekazali funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej informację, iż w domu znajduje się jeszcze jedna osoba. Na miejscu strażacy przeprowadzili czynności gaśnicze, w trakcie których znaleźli nieżyjącego mężczyznę" - dodaje.

Policjanci wspólnie ze strażakami ewakuowali łącznie 14 osób.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro