Reklama
Reklama

Tu będzie zielono. To dzięki głosom mieszkańców

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Kończą się nasadzenia zieleni w rejonie ronda Mycielskich.

To kolejne zadanie z projektu Zielone Fyrtle Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak przekazano, prace ogrodnicze prowadzone są przy ul. Ostrowskiej i Ługańskiej na Szczepankowie. "Posadzone zostały już wiśnie piłkowane, jesiony wąskolistne, dęby czerwone i klony polne, łącznie 37 drzew. To jednak nie koniec prac. Przy ulicach rosnąć będą także róże i szafirki - wykonawca posadzi 430 sztuk krzewów i 4 000 sztuk cebulek" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Drzewa zostaną zabezpieczone drewnianymi palikami, a teren przy nasadzeniach wyłożony mulczem. Zieleń będzie objęta dwuletnią pielęgnacją gwarancyjną. Łączny koszt wszystkich prac to ponad 150 tysięcy złotych.

"Nowe nasadzenia powinny cieszyć oczy mieszkańców już przyszłą wiosną, kiedy zakwitną wiśnie i szafirki" - podkreśla rzeczniczka i dodaje, że to nie jedyne nasadzenia w tym roku w planach ZDM w ramach projektu PBO Zielone Fyrtle. "Dzięki głosom mieszkańców drzewa i zieleń niska zostaną posadzone przy skrzyżowaniu ulic Browarnej i Leszka, na ul. Arkońskiej, przy skrzyżowaniu ulic Krzesiny i Pabianickiej i na rondzie Krzesiny. Nowe drzewa, krzewy i byliny będą również na ul. Szarotkowej, a zieleń niska ozdobi przestrzeń przed przedszkolem przy ul. Nadolnik" - dodała.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro