Reklama

Jechali pociągiem ściśnięci jak sardynki w puszce. "Nie dało się drzwi zamknąć, ludzie mdleli"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Chodzi o pociąg relacji Bydgoszcz-Poznań.

W tej sprawie do redakcji epoznan.pl zwrócił się we wtorek po godzinie 15:00 pasażer - Proszę o pomoc. Pociągi z Pobiedzisk do Poznania ( relacja Bydgoszcz -Poznań ) 7.05 w Pobiedziskach, ciągle opóźniony bo drzwi nie można zamknąć, ludzie mdleją, nie ma gdzie stanąć. W Pobiedziskach nie ma jak wejść do pociągu, ludzie w Biskupicach też nie mają jak wejść. Powrót Poznań- Gniezno 15.10 wejść też nie można do pociągu. Zero sprawdzania biletów, 500 osób w pociągu, bilet średnio po 286 zł. Czy to normalna sytuacja?

PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. poinformowały, że faktycznie opóźnienia na tej trasie miały miejsce, ale były spowodowane między innymi złymi warunkami atmosferycznymi - Utrudnienia, które wystąpiły na trasie pociągu: opóźnienie z winy innego zarządcy infrastruktury oraz złe warunki atmosferyczne. Wystąpiły również inne przyczyny związane z działalnością przewoźnika kolejowego, awaria taboru.

PKP opublikowało Informacje o kursowaniu komunikacji zastępczej - Na odcinku od stacji Bydgoszcz Główna do stacji Serock pociąg został odwołany. Wprowadzono komunikację zastępczą, godziny przyjazdu i odjazdu komunikacji mogą ulec zmianie. Na odcinku od stacji Bydgoszcz Główna do stacji Serock obowiązuje komunikacja zastępcza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro