Reklama

"Darmowy Listopad" w poznańskim muzeum! Bezpłatny jest też wstęp na wieżę widokową

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu zaprasza już po raz trzeci do udziału w ogólnopolskiej akcji "Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich".

"Po sukcesie poprzednich edycji, otwieramy podwoje dla mieszkańców Poznania oraz turystów do wspólnego odkrywania uroków Zamku Królewskiego. Czekają na Państwa wspólne spacery po zamku, które pozwolą poznać tajemnice i historię tego niezwykłego miejsca" - informuje Paweł Oses p. o. rzecznika prasowego Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Można zobaczyć między innymi wystawę czasową "Silva Rerum", wykłady, koncerty i warsztaty zarówno dla młodszych, jak i starszych. Bezpłatny jest też wstęp na wieżę widokową, skąd rozpościera się malowniczy widok na Poznań.

"Darmowy listopad to nie tylko czas zwiedzania, ale także okazja do budowania świadomości o Zamku Królewskim w Poznaniu jako miejscu pamięci związanym od wieków z polską dynastią Piastów; również o miejscu spotkań pokoleń, które razem przenoszą depozyt przeszłości ku przyszłości przez dzisiejszą pracę" - dodaje Oses.

Program znajdziemy tutaj.

Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach akcji "Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich" realizowane są dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
53.78 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro