Reklama

Lech Poznań komentuje aferę z udziałem jego zawodników

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Thorsten Frenzel z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Thorsten Frenzel z Pixabay

W poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że czterech młodych piłkarzy kadry U-17 z powodów dyscyplinarnych wraca do Polski.

Kadra przygotowuje się do rozpoczynających się mistrzostw świata w kategorii wiekowej do lat 18. Piłkarze już przebywają w Indonezji. Skandal wybuchł na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju.

W poniedziałek PZPN wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. "W związku z niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu, sztab szkoleniowy kadry U-17 podjął decyzję o usunięciu ze zgrupowania czterech zawodników. Zgrupowanie kadry w trybie natychmiastowym opuszczą: Oskar Tomczyk, Filip Rózga, Jan Łabędzki oraz Filip Wolski" - czytamy.

Portal Meczyki.pl poinformował, że czterech piłkarzy zostało przyłapanych na spożywaniu alkoholu.


Sytuację komentuje też Lech Poznań.

"W Lechu Poznań absolutnie nie ma zgody na zachowania niegodne reprezentanta kraju i zawodnika Kolejorza. Nie takie są nasze wartości klubowe. W naszej Akademii, która uchodzi za wzorową w tej części Europy, staramy się nie tylko wychowywać świetnych piłkarzy, którzy później debiutują w dorosłej reprezentacji Polski, ale również dobrych ludzi. Dlatego z całą stanowczością potępiamy niesportowe zachowanie, jakie było udziałem dwóch naszych piłkarzy. Czekamy na powrót tych graczy do Polski, ale już dziś zapowiadamy wyciągnięcie wobec nich surowych konsekwencji" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro