Reklama
Reklama

Tragedia podczas wieczoru kawalerskiego. "Oskarżony popchnął pokrzywdzonego"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tom und Nicki Loeschner / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tom und Nicki Loeschner / pixabay.com

Do zdarzenia doszło na początku czerwca we Wrześni.

Historię nagłośniło Radio Warta. 28-latek brał udział w bójce podczas wieczoru kawalerskiego odbywającego się w jednym z wrzesińskich hoteli. W pewnym momencie mężczyzna upadł i uderzył się w głowę. Stracił przytomność. W poważnym stanie został przetransportowany do szpitala przy Szwajcarskiej w Poznaniu, gdzie o jego życie walczono kilka dni. Ostatecznie nie udało się go uratować.

Początkowo napastnik, 38-latek z powiatu gnieźnieńskiego, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jednak po przeprowadzeniu sekcji zwłok zarzut został zmieniony na nieumyślne spowodowanie śmierci. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia.

"Oskarżony popchnął pokrzywdzonego, który w następstwie tego uderzył głową w kaloryfer znajdujący się w pomieszczeniu. W wyniku tego doznał obrażeń przede wszystkim główne obrażenie to był krwotok podpajęczynówkowy. W konsekwencji obrażenia te doprowadziły do śmierci pokrzywdzonego, która nastąpiła 4 dni po zdarzeniu" - poinformowała dziś w rozmowie z Radiem Warta prok. Daria Skupin, zastępca Prokuratora Rejonowego we Wrześni.

Terminu pierwszej rozprawy jeszcze nie wyznaczono. 38-latkowi grozi 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro