Reklama
Reklama

Duże zmiany zajdą w jednej z poznańskich szkół. "Demontowane lub wyburzane było niemal wszystko"

fot. PIM
fot. PIM

Trwa gruntowna przebudowa Szkoły Podstawowej nr 68 na os. Jana III Sobieskiego na Piątkowie.

Zakres prac jest bardzo szeroki - budynek zmieni się zarówno w środku, jak i na zewnątrz. "Za nami większość prac rozbiórkowych. Od wakacji w budynku szkoły demontowane lub wyburzane było niemal wszystko: ściany działowe, podłogi, drzwi, okna i pozostałe stare elementy, które zostaną zastąpione nowymi. Wykonawca do tej pory zaizolował fundamenty i ocieplił dach. Przystąpił już do prac dekarskich, trwa także montaż nowej stolarki okiennej i układanie instalacji" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Jak przekazano, przed rozpoczęciem inwestycji budynek wymagał generalnego remontu. Potrzebna była m.in. termomodernizacja, instalacje wewnętrzne wymagały wymiany, a warunki nauki uczniów - poprawy.

"W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie termomodernizacja, szkoła zyska nową elewację. W zakres prac wchodzi także rozbiórka tarasu wraz ze schodami. Wejście główne zaprojektowano na poziomie chodnika, aby zapewniało wygodny dostęp dla uczniów i nauczycieli, w tym osób z niepełnosprawnościami" - informują urzędnicy PIM.

"Budynek zmieni się również w środku. W zakres zadania wchodzi budowa nowych ścianek działowych, sufitów podwieszanych, posadzek, układanie płytek ściennych i montaż elementów wyposażenia sanitarnego" - dodają.

Celem inwestycji jest także dostosowanie budynku do przepisów higieniczno-sanitarnych oraz przepisów przeciwpożarowych.

Przed rozpoczęciem przebudowy głównego budynku, zrealizowano pierwszy etap prac, dzięki któremu od 2021 r. szkoła ma nową salę gimnastyczną. W dobudowanej części są też sale dydaktyczne, biblioteka i gabinety.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro