Reklama
Reklama

Śmiertelny wypadek na trasie Poznań - Pobiedziska. Jedną z ofiar strażak ochotnik

fot. Dawid
fot. Dawid

Do zdarzenia doszło w czwartek rano.

Już w czwartek informowaliśmy o tragedii, jaka rozegrała się na trasie Poznań - Pobiedziska w rejonie Jerzykowa. W wyniku zderzenia dwóch aut zginęło tam dwóch mężczyzn, którzy siedzieli za kierownicą pojazdów. Skoda i volkswagen zderzyły się czołowo.

Dziś już wiadomo, że jedną z ofiar tragedii jest strażak ochotnik z Pobiedzisk. - W ciągu tych dwóch dni listopada dotarły do nas dwie smutne informacje. W środę, 1 listopada, sekc. Bartosz Błyskał (strażak Państwowej Straży Pożarnej, nurek Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej KM PSP Gdańsk) uległ wypadkowi podczas prowadzonych działań na terenie zbiornika wodnego w Gdyni. Przewieziono go do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować. Kolejna informacja napłynęła do nas w 2 listopada. Krótko po godzinie 6:00 na drodze pomiędzy Biskupicami a Pobiedziskami doszło do wypadku komunikacyjnego dwóch pojazdów osobowych. Niestety życia obu kierowców nie udało się uratować.Jak się później okazało, jednym z kierowców był druh Dariusz Król z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiedziskach - poinformowali strażacy ochotnicy z Witkowa.

Potwierdzili to również strażacy z Pobiedzisk. Gdy w czwartek strażacy w całej Polsce oddawali hołd zmarłemu strażakowi z Gdańska, oni żegnali też swojego kolegę. - Minuta ciszy dla Naszego tragicznie zmarłego druha Dariusza, który dzisiaj w godzinach porannych zginął w wypadku samochodowym - poinformowali w mediach społecznościowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro