Reklama
Reklama

Coraz bliżej odcinkowego pomiaru prędkości na autostradowej obwodnicy Poznania. Montują kamery!

Montaż kamer | fot. Lukas
Montaż kamer | fot. Lukas

Wiemy, na kiedy Autostrada Wielkopolska przewiduje uruchomienie systemu.

- Dziś zakładają żółte kamery na autostradzie A2 między Krzesiny a Komorniki. Odcinkowy pomiar prędkości - napisał do nas Czytelnik Lukas.

Anna Ciamciak z Autostrady Wielkopolskiej potwierdza, że na zdjęciu widać montaż urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości. - To kolejny etap przygotowań do wdrożenia OPP na odcinku A2 między węzłami Poznań Krzesiny - Poznań Komorniki. Na chwilę obecną szacujemy termin uruchomienia systemu na przełom listopada i grudnia tego roku. Jest to jednak uzależnione od przebiegu procesu legalizacji i odbioru sprzętu - podkreśla.

Co istotne, przed uruchomieniem systemu, na trasie pojawią się odpowiednie znaki drogowe, które będą informować o kontroli prędkości. - Rejestracja naruszeń, analiza zachowań kierowców pod kątem przestrzegania przepisów oraz egzekucja wykroczeń będzie realizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego - dodaje.

Przypominamy, że na kontrolowanym odcinku dopuszczalna prędkość dla samochodów osobowych to 120 km/h. Na takie ograniczenie zdecydowano się ze względu na duży ruch pojazdów w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro