Reklama

Remont zabytkowej ulicy Wysokiej w Poznaniu wstrzymany. Urzędnicy zapomnieli o zgodzie od Miejskiego Konserwatora Zabytków

fot. WTK
fot. WTK

Sprawę nagłośnił Poznański Trójkąt Bermudzki.

We wrześniu w centrum Poznania rozpoczął się remontem zabytkowej nawierzchni ulicy Wysokiej - niewielkiej uliczki w rejonie Piekar. Już po kilku dniach Poznański Trójkąt Bermudzki informował, że zamiast remontu mamy do czynienia z dewastacją. Jak podkreślał, połamano rynsztoki, a kamienie narzutowe porozrzucano po całej okolicy. Sprawę nazwał skandalem.

Zarząd Dróg Miejskich od początku podkreślał, że remont polegać będzie na wyrównaniu nawierzchni, a więc ponownym ułożeniu materiału i wymianie betonowych elementów na kamienne. Po naszym pytaniu o kontrowersyjny sposób prowadzenia prac zapewniono nas, że część elementów już wcześniej była popękana i nie zostanie ponownie wykorzystana.

Teraz okazuje się, że prace na ulicy wstrzymano. Powód? Miejscy urzędnicy zapomnieli o konieczności uzyskania pozwolenia na remont od... Miejskiego Konserwatora Zabytków. I tę sprawę nagłośnił Poznański Trójkąt Bermudzki. - Było to niedopatrzenie naszego pracownika - przyznaje w rozmowie z WTK Agata Kaniewska z ZDM. Urzędnicy wystąpili w końcu do MKZ z wnioskiem o wydanie zgody i ostatecznie, w ubiegłym tygodniu zgodę uzyskali.

Do teraz robotnicy nie pojawili się na Wysokiej. Mają tu wrócić w najbliższych dniach. Wówczas prace potrwają kilka tygodni.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro