Reklama
Reklama

Poznańskie centrum weterynaryjne ze sprzętem, jakiego mogą mu pozazdrościć "ludzcy" pacjenci

fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego ma powody do radości.

W placówce otwarto nową pracownię tomografii komputerowej, stomatologii i endoskopii, a także oddział rehabilitacji. - Dzięki nowemu sprzętowi, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej staje się miejscem, gdzie lekarze weterynarii i naukowcy mogą prowadzić zaawansowane badania diagnostyczne i terapeutyczne na najwyższym światowym poziomie - mówił podczas otwarcia dr Maciej Gogulski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Z jednej strony nowa pracownia to doskonała wiadomość dla właścicieli czworonogów, a z drugiej strony dla studentów weterynarii. Mogą w niej zdobywać doświadczenie przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. - Tomograf komputerowy 32 rzędowy Siemens SOMATOM GO.UP to najnowszy sprzęt nowej pracowni. Ten zaawansowany tomograf pozwala na precyzyjną diagnostykę i obrazowanie struktur anatomicznych zwierząt. Dzięki swoim możliwościom ułatwia wykrywanie i monitorowanie różnego rodzaju schorzeń, nie tylko u psów i kotów, ale także innych zwierząt. To z kolei pozwala na szybkie i skuteczne leczenie oraz monitorowanie stanu zdrowia pacjentów - podaje Uniwersytet Przyrodniczy.

System cyfrowej radiografii bezpośredniej daje natomiast możliwość uzyskania obrazów rentgenowskich przy minimalnym narażeniu na promieniowanie. - Kolejnym wysokiej klasy sprzętem jest ultrasonograf Mindray Vetus 8 narzędzie, które stanowi wsparcie w diagnostyce różnych schorzeń wewnętrznych. Ultrasonografia jest bezinwazyjną metodą badania, która pozwala na dokładne obrazowanie narządów wewnętrznych, co jest niezwykle ważne w weterynarii. Jednym z najnowszych osiągnięć UCMW UPP jest również wprowadzenie zaawansowanej technologii bipolarnej, która pozwala na bezpieczne i skuteczne przeprowadzanie różnych zabiegów chirurgicznych.

UCMW może też pochwalić się zaawansowanym sprzętem stomatologicznym i bieżnią wodną wykorzystywaną w fizjoterapii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro