Reklama

27-latka mając 3,4 promila zaatakowała nożem kolegę

fot. policja
fot. policja

Razem pili alkohol.

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie mieszkania w centrum Jarocina. Około 15.00 36-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta spożywali razem alkohol. W pewnym momencie między uczestnikami "imprezy" doszło do kłótni. - Kobieta wzięła do ręki nóż kuchenny i ugodziła nim mężczyznę. Cios trafił w ofiarę w okolice barku powodując głęboką ranę - wyjaśnia policja.

Policjanci zostali anonimowo wezwani na miejsce. Gdy przyjechali pod wskazany adres, nikt nie chciał im otworzyć drzwi mieszkania. Musieli więc użyć siły, by dostać się do środka. Wewnątrz znaleźli rannego 36-latka i 27-latkę. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ranny 36-latek trafił natomiast do szpitala.

- Z uwagi na stężenie alkoholu w krwi, 27-latka mogła zostać przesłuchana dopiero następnego dnia. Po wytrzeźwieniu sprawczyni tego brutalnego czynu usłyszała zarzut naruszenia czynności ciała 36-letniego mężczyzny. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat więzienia. Ponieważ kobieta była już wcześniej karana i odbywała karę pozbawienia wolności za przestępstwa, w których wykazywała agresję, postawiono jej zarzut popełnienia czynu w warunkach recydywy, co może skutkować orzeczeniem kary pozbawienia wolności nawet na 7,5 lat. Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu - dodaje.

Kobieta trafiła na 2 miesiące do aresztu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro