Reklama
Reklama

Trasa S10 na północy regionu zyska drugą jezdnię

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

GDDKiA ubiega się o wydanie decyzji środowiskowej.

- Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (RDOŚ) złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) dla dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi ekspresowej S10. To kolejny etap przygotowań do realizacji tej inwestycji - wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która umożliwi ukończenie Koncepcji programowej. Tym samym będziemy mogli przygotować przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji w systemie Projektuj i buduj. Podpisanie umowy na realizację planujemy obecnie na III kwartał 2025 roku. Realizacja inwestycji, zapisanej w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych, zaplanowana jest na lata 2027-2029 - dodaje.

Obecnie RDOŚ rozpatruje wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej dla kolejnych odcinków tras ekspresowych w północnej Wielkopolsce. - To 28-kilometrowy odcinek Piła - Wyrzysk w ciągu S10, a także obwodnica Piły i Ujścia w ciągu S11 o długości 20 km. W skład tego ostatniego odcinka wchodzi część obwodnicy Piły pomiędzy węzłami Piła Północ i Piła Wschód na wspólnym przebiegu S10 i S11. W przetargu na wyłonienie wykonawcy jest odcinek S10 od końca obwodnicy Wałcza do węzła Piła Północ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro