Reklama
Reklama

Luka z kurczakami z rożna przy Kupcu Poznańskim w końcu zostanie zabudowana?

fot. Olga
fot. Olga

Właściciel terenu wciąż jest ten sam.

- Na najsłynniejszym poznańskim narożniku takie rzeczy, a u Was cisza? Nastał kres ikonicznej budki z kurczakami, strony się dogadały, właściciel sam działa? Coś wiecie? - napisała do nas Czytelniczka Olga.

Dariusz Bąkowski, właściciel działki w rogu Kupca Poznańskiego, od lat mówi o tym, że zabuduje lukę nową inwestycją. Od lat jednak w temacie niewiele się dzieje. Działa tu budka, w której można kupić kurczaka z rożna i w tym temacie nic się nie zmieni. - Nie jest prawdą, że budka została zamknięta - dementuje Bąkowski. - Dalej funkcjonuje - dodaje.

Nad budką pojawił się baner z informacją o planowanej inwestycji. Taki sam wisiał tutaj już ponad 10 lat temu. Czy jego ponowne wywieszenie oznacza zbliżanie się realizacji inwestycji? - Przygotowania do tej inwestycji cały czas trwają. Mamy pozwolenie na budowę. Poszukujemy dzierżawców, pod których potrzeby inwestycja miałaby być zrealizowana - mówi nam Bąkowski. Nie ma jednak konkretnych terminów, co do wprowadzenia planu w życie.

Przypomnijmy, że właściciel wspomnianej działki mniej więcej od 2002 roku nie mógł porozumieć się z miastem w sprawie postawienia tu budynku. Choć warunki pod zabudowę lokalu wydano już w 2006 roku, Bąkowski odwołał się od niej, gdyż nie uwzględniały dojazdu do posesji. Wjazd blokował bowiem słup, na którym wisi trakcja tramwajowa.

Jeszcze wcześniej Bąkowski przez kilka lat blokował budowę trasy tramwajowej na Rataje przez most Św. Rocha. Ostatecznie walkę przegrał i trasa powstała. W marcu 2011 roku właściciel działki otrzymał pozwolenie na budowę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro