Reklama
Reklama

Wielki rogal jak znak Batmana wyświetlany na budynkach w polskich miastach

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Mogli go zobaczyć m.in. mieszkańcy Warszawy.

- Znak rogala, który pojawił się m.in. na Złotych Tarasach w Warszawie czy Morskim Centrum Nauki w Szczecinie był inspirowany symbolem Batmana. W taki sposób mieszkańcy filmowego Gotham City wzywali superbohatera na pomoc, natomiast my wzywamy mieszkańców z innych części Polski do wspólnego świętowania na ulicy Święty Marcin - mówi Joanna Olszewska z Oddziału Promocji Urząd Miasta Poznania. - W dniach 23-27 października mieszkańcy pięciu polskich miast mogli znaleźć hologram rogala, który był wyświetlany w topowych lokalizacjach każdego z nich. Atmosfery tajemniczości dodawała również muzyka, która rozbrzmiewała w miejscu wydarzenia. Każdy przechodzień, który znalazł się w pobliżu otrzymywał słodki upominek oraz pocztówkę z zaproszeniem do Poznania - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Przypomnijmy, że 11 listopada wielkie imieniny świętego Marcina wracają na ulicę Święty Marcin po przerwie spowodowanej remontem ulicy. W planach jest korowód, kiermasz z rogalami, koncerty i warsztaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro