Reklama
Reklama

Przy kontrowersyjnym zamku w Stobnicy otwarto ścieżkę spacerową. Jest wyjątkowa okazja, by zwiedzić ją w ciemności

fot. Marcin Walkowiak
fot. Marcin Walkowiak

Zamek można zobaczyć z bliskiej odległości.

Głośna inwestycja od kilku lat powstaje na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Inwestorem Zamku w Stobnicy jest spółka D.J.T. z Poznania. A jej koszt według szacunków to nawet 400 mln złotych.

Inwestycja od lat budzi zainteresowanie. Wcześniej jednak nie można było się nawet do niej zbliżać. Jak już informowaliśmy, teraz zobaczyć ją może każdy z nas za sprawą powstałej w tym miejscu ścieżki edukacyjnej. Teraz można ją zwiedzić w godzinach wieczornych za sprawą akcji "Nocne zwiedzanie Leśnej Ścieżki Edukacyjnej Zamku w Stobnicy".

"Spędź z nami Noc Duchów! Zabierz ze sobą czołówkę lub latarkę i poczuj się, jak prawdziwy odkrywca na tropie magii! Odważ się zajrzeć w otchłań leśnych zakamarków i dostrzec to, czego do tej pory nie widzieli inni zwiedzający otoczenia Zamku w Stobnicy!" - informują organizatorzy. "31 października i 1 listopada oraz 3 i 4 listopada zobaczysz otoczenie Zamku w Stobnicy po zmroku. W tych dniach mury, baszty i wieżyczki zostaną wyjątkowo podświetlone. Feeria świateł porwie Cię w niesamowitą podróż po tajemnicach, jakie kryją w sobie mury jednej z najsłynniejszych i najbardziej tajemniczych kamiennych twierdz w Polsce!" - dodają.

Jak przekazują, w tych dniach ścieżka czynna będzie w niestandardowych godzinach od 17:00 do 21:00. Bilety kosztują od 45 do 49 złotych w zależności od dnia i godziny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro