Reklama
Reklama

Wzmożony ruch również na drogach krajowych. Tu mogą pojawić się problemy!

fot. GDDKiA Poznań
fot. GDDKiA Poznań

Ostrzega GDDKiA.

Przed nami weekend a po nim dzień Wszystkich Świętych. Wiele osób pojedzie na cmentarze, aby odwiedzić groby bliskich. W tym czasie na drogach krajowych spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu. Zapowiedziano też zmiany w organizacji ruchu.

"Już od 27 października w niektórych lokalizacjach na drogach krajowych na terenie województwa wielkopolskiego w okolicach cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Docelowy ruch zostanie przywrócony 2 listopada. Na niektórych skrzyżowaniach może zostać wyłączona sygnalizacja świetlna i wprowadzone zostanie ręczne kierowanie ruchem" - zapowiada Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA w Poznaniu.

Zmiany organizacji ruchu zostaną wprowadzone na drogach:
- DK11 miejscowość Jastrowie, skrzyżowanie z ul. Cmentarną, ruch kierowany przez Policję,
- DK11 miejscowość Piła skrzyżowanie z ul. Motylewską, wyłączenie sygnalizacji świetnej i kierowanie ruchem przez Policję,
- DK11 miejscowość Chodzież ruch kierowany przez Policję,
- DK11 miejscowość Oborniki ruch kierowany przez Policję,
- Na DK15 w miejscowości Wałków ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zakaz zatrzymywania i postoju,
- DK92 miejscowość Swarzędz, ograniczenie prędkości do 50 km/h (w kierunku Wrześni - od ul. Tabaki do ul. Dworcowej, oraz w kierunku Poznania od ul. Jesionowej do ul. Stawnej),
- DK92 miejscowość Kostrzyn ograniczenie prędkości do 40 km/h w obszarze skrzyżowania z ul. Polną.

"Wszystkim kierowcom przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, przede wszystkim w pobliżu cmentarzy, przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych oraz o bezwzględnej konieczności stosowania się do podawanych sygnałów, również przy ręcznym kierowaniu ruchem" - dodaje rzeczniczka.

"Jak co roku, w okolicach nekropolii porządku pilnować będą policjanci oraz pracownicy innych służb. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na obowiązujące oznakowanie, a także na polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem" - tłumaczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro