Reklama

Na trasie kórnickiej wzdłuż torowiska będą rosły drzewa

fot. PIM
fot. PIM

Wzdłuż przebudowywanego torowiska tramwajowego między ul. Jana Pawła II a os. Lecha już pojawiają się nowe drzewa.

"Wzdłuż torowiska tramwajowego sadzone są klony i lipy. Prace obecnie prowadzone są na odcinku między ul. Milczańską a Piaśnicką, głównie w rejonie przystanku tramwajowego. Drzewa posadzone zostały także wzdłuż nowego odcinka tzw. ringu Łacina, czyli przedłużenia ul. Pleszewskiej. Całość uzupełnią krzewy" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak przekazano, łącznie wzdłuż trasy tramwajowej oraz przy ul. Pleszewskiej zaplanowano 215 nowych drzew, z czego 179 przy torowisku. To klony polne i zwyczajne, a także lipy europejskie. Ponadto wzdłuż torowiska rosło będzie ok. 1,6 tys. sztuk krzewów - pięciorników krzewiastych. Natomiast przy ringu Łacina oprócz drzew przewidziano dodatkowo m.in. hortensje i berberysy.

Nowe drzewa to nie jedyne rośliny przewidziane w ramach tej inwestycji. "Na większości trasy od ul. Jana Pawła II do os. Lecha zaplanowano zielone torowisko. Efekty są już widoczne - między szynami rośnie rozchodnik, czyli wytrzymała roślina dobrze sprawdzająca się w trudnych warunkach, takich jak susza" - przypominają przedstawiciele PIM.

"Prace między ul. Jana Pawła II a os. Lecha są już bardzo zaawansowane. Większość trasy ma już nowe torowisko i sieć trakcyjną, obecnie prace związane z infrastrukturą tramwajową trwają na odcinku przylegającym do użytku ekologicznego Traszki Ratajskie. Postępy widać nie tylko na torowisku, ale i na przystankach, chodnikach i drodze rowerowej" - dodają.

W sumie przebudowywana jest trasa licząca niemal dwa kilometry. Przywrócenie ruchu tramwajowego na zmodernizowanej trasie zaplanowano późną jesienią.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro