Reklama
Reklama

Na trasie kórnickiej wzdłuż torowiska będą rosły drzewa

fot. PIM
fot. PIM

Wzdłuż przebudowywanego torowiska tramwajowego między ul. Jana Pawła II a os. Lecha już pojawiają się nowe drzewa.

"Wzdłuż torowiska tramwajowego sadzone są klony i lipy. Prace obecnie prowadzone są na odcinku między ul. Milczańską a Piaśnicką, głównie w rejonie przystanku tramwajowego. Drzewa posadzone zostały także wzdłuż nowego odcinka tzw. ringu Łacina, czyli przedłużenia ul. Pleszewskiej. Całość uzupełnią krzewy" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak przekazano, łącznie wzdłuż trasy tramwajowej oraz przy ul. Pleszewskiej zaplanowano 215 nowych drzew, z czego 179 przy torowisku. To klony polne i zwyczajne, a także lipy europejskie. Ponadto wzdłuż torowiska rosło będzie ok. 1,6 tys. sztuk krzewów - pięciorników krzewiastych. Natomiast przy ringu Łacina oprócz drzew przewidziano dodatkowo m.in. hortensje i berberysy.

Nowe drzewa to nie jedyne rośliny przewidziane w ramach tej inwestycji. "Na większości trasy od ul. Jana Pawła II do os. Lecha zaplanowano zielone torowisko. Efekty są już widoczne - między szynami rośnie rozchodnik, czyli wytrzymała roślina dobrze sprawdzająca się w trudnych warunkach, takich jak susza" - przypominają przedstawiciele PIM.

"Prace między ul. Jana Pawła II a os. Lecha są już bardzo zaawansowane. Większość trasy ma już nowe torowisko i sieć trakcyjną, obecnie prace związane z infrastrukturą tramwajową trwają na odcinku przylegającym do użytku ekologicznego Traszki Ratajskie. Postępy widać nie tylko na torowisku, ale i na przystankach, chodnikach i drodze rowerowej" - dodają.

W sumie przebudowywana jest trasa licząca niemal dwa kilometry. Przywrócenie ruchu tramwajowego na zmodernizowanej trasie zaplanowano późną jesienią.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro