Reklama
Reklama

Aż 5 wydarzeń w 11 pawilonach. Dużo się dzieje w weekend na MTP

fot. T.S.
fot. T.S.

W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich trwa święto miłośników podróży.

Caravans Salon Poland, druga edycja targów Yacht Salon, Tour Salon oraz Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń i Rodzinny Festiwal Podróżniczy TupTup - to pięć wydarzeń poświęconych turystyce i rekreacji.

"Cieszę się że spotykamy się w Poznaniu w gronie ludzi pasji, którzy podróżują rowerami, jachtami, kamperami czy samolotem, bo są ciekawi poznawania świata, tradycji, kultury, kuchni i nowych ludzi. Najbardziej efektywne biznesy i inspiracje powstają wtedy, gdy spotykamy się na żywo i to właśnie niosą za sobą targi" - mówił Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP podczas oficjalnego otwarcia targów.

W programie zaplanowano ponad 70 prelekcji, spotkań i warsztatów związanych z podróżami, turystyką czy żeglarstwem. Gośćmi targów są miedzy innymi: Robert Makłowicz, Mateusz Kusznierewicz, PodróżoVanie czy Busem Przez Świat. Impreza odbywa się w aż 11 pawilonach targowych i jest jedną z największych w tegorocznym kalendarzu.

Na ekspozycji Caravans Salon Poland można oglądać między innymi ponad 500 kamperów i przyczep kempingowych. Ekspozycja targów Yacht Salon to wystawy łodzi, jachtów i efektownego houseboat'u, oraz strefa sportów wodnych z wielkim basenem o powierzchni 300m2. Tour Salon to natomiast przegląd turystycznej oferty miast, regionów i atrakcji.

"W Poznaniu w 2023 gościliśmy więcej turystów niż w roku 2019, który wydawał się rekordowym" - podkreślał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. "Ten rok jest też szczególny, bo dzięki zaangażowaniu lokalnej branży gastronomicznej, poznańskie restauracje znalazły się w prestiżowym przewodniku Michelin. Drugi powód to nowe połączenie z Portu Lotniczego Poznań Ławica do Dubaju, które rozszerza ruch turystyczny do i z Azji oraz innych stron świata" - tłumaczył.

Tragi potrwają do niedzieli. Szczegóły i bilety znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro