Reklama

Poznańska marka ubierze polskich olimpijczyków na igrzyska w Paryżu

fot. Paris 2024 / FB
fot. Paris 2024 / FB

Marka BIZUU będzie odpowiadać za galowe stroje sportowców.

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się w lipcu i potrwają do 11 sierpnia przyszłego roku. Będą szczególne. - Po pierwsze, igrzyska olimpijskie wracają do stolicy Francji po 100 latach. Po drugie, to wyjątkowe wydarzenie dla Polski i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który będzie obchodził 100-lecie startów Olimpijskiej Reprezentacji Polski w igrzyskach. Po raz pierwszy olimpijska reprezentacja pod biało-czerwoną flagą wystartowała w I Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Chamonix 1924 i w Igrzyskach VIII Olimpiady Paryż 1924 - podaje BIZUU.

Jednym z elementów wydarzenia jest jego oficjalne otwarcie, które zawsze przyciąga przed telewizory miliony widzów z całego świata. To w trakcie otwarcia reprezentacje krajów są ubrane w oficjalne stroje, często projektowane przez bardzo znanych projektantów. Przygotowywali je m.in. Stella McCartney, Ralph Lauren, Armani, Christian Louboutin czy Rene Lacoste.

Już wiadomo, że polscy sportowcy zostaną ubrani w stroje reprezentacyjne zaprojektowane przez poznańską firmę - BIZUU. Marka powstałą 12 lat temu i założyły ją dwie poznanianki, siostry Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro