Reklama
Reklama

19-latka jechała 250 km/h. Są nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku, w którym zginął 17-latek

fot. KP PSP Ostrzeszów
fot. KP PSP Ostrzeszów

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 października w powiecie ostrzeszowskim.

19-latka prowadząc BMW 335 osiągnęła prędkość 250 km/h, a następnie straciła panowanie nad autem, uderzyła w skarpę przydrożnego rowu, dachowała i zatrzymała się na polu, gdzie auto zaczęło się palić. Zginął 17-latek będący pasażerem pojazdu, a także pies, który był w samochodzie. Drugi pasażer i kierująca trafili do szpitala.

Temat wypadku był poruszony w czwartkowym programie UWAGA! TVN. Jak się okazuje, 17-letni Filip, który zginął w wyniku wypadku, osierocił 2-miesięczną córkę Igę. Tamara, jego partnerka, w rozmowie z dziennikarzem wyjaśniła, że wkrótce miał jej się oświadczyć, planowali też chrzciny. Chłopak skończył szkołę branżową, miał wkrótce rozpocząć pracę jako hydraulik.

Filip feralnego wieczoru wyszedł z domu tylko na chwilę. Gdy nie wracał, partnerka zaczęła dzwonić do Filipa, Agaty (kierującej pojazdem) i Oliwiera (pasażera i właściciela auta). Nie odbierali. Później dowiedziała się, że doszło do tragedii.

To w telefonie Filipa znaleziono nagranie, na którym widać, że 19-latka jechała z ogromną prędkością.

Ojciec właściciela auta w rozmowie z TVN przyznał, że zarówno jego syn, jak i Filip pili alkohol. Dlatego auto prowadziła trzeźwa 19-letnia Agata. Wcześniej miała już prowadzić to BMW, uznawana była za ułożoną dziewczynę. Oliwier natomiast znany jest ze swojej szybkiej jazdy.

Jak podano w UWADZE!, w wakacje Oliwier brał udział w kolizji swoim BMW na jednym z rond w Ostrzeszowie. Miał jechać z dużą prędkością. W sierpniu natomiast, w aucie zastępczym, uczestniczył w śmiertelnym wypadku, w którym zginęła 61-letnia rowerzystka. Nie był sprawcą tego wypadku, ale według strażaka uczestniczącego w akcji ratunkowej, spora prędkość młodego kierowcy miała duże znaczenie.

Przypomnijmy, że 19-latce grozi do 8 lat więzienia. Dziewczyna przyznała się do winy. Jak tłumaczyła, to koledzy zachęcali ją do tego, by osiągnąć tak dużą prędkość.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro