Reklama
Reklama

O zabójcy z osiedla Jagiellońskiego niewiele wiadomo. Nie ma nagrania wizerunku czy rysopisu sprawcy

fot. red
fot. red

86-letnia seniorka mieszkająca sama w mieszkaniu na parterze została zamordowana w nocy z 11 na 12 października.

Sprawca dostał się do mieszkania wybijając szybę w drzwiach balkonowych. Policję o hałasie powiadomili sąsiedzi. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, odkryli zwłoki kobiety z raną ciętą szyi. Jak informowaliśmy na epoznan.pl, policjanci wezwali na miejsce m.in. psa tropiącego, ale ten stracił trop niedaleko mieszkania. Mieszkańcy tej okolicy nie ukrywają, że obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Sprawcy wciąż bowiem nie zatrzymano.

Jak pisaliśmy na epoznan.pl kilka dni temu, mieszkańcy okolicy żyją w strachu. Przekazują sobie zdjęcia domniemanego napastnika, ale policja oficjalnie zaprzecza, by pokazywała jakiekolwiek zdjęcie z wizerunkiem sprawcy. Do sprawy wrócił w piątek Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej. I jemu policja powiedziała niewiele - funkcjonariusze pracują nad sprawą, sprawa jest nieoczywista, potrzeba czasu na ustalenie sprawcy.

Z ustaleń GW wynika, że policjanci wciąż pod uwagę biorą przede wszystkim motyw rabunkowy, choć typowy złodziej nie morduje. Ucieka, gdy zostanie spłoszony. Seniorka nie należała do osób zamożnych, w grę może więc chodzić napastnik z zaburzeniami lub osoba pod wpływem np. środków psychotropowych, która potrzebowała pieniędzy. Nie znaleziono narzędzia zbrodni, nie ma nagrania sprawcy z kamer monitoringu, których w okolicy jest niewiele. Nie ma też rysopisu sprawcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro