Reklama

Jest nowa miejscówka na mapie Poznania. Podano szczegóły

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

To Art Corner by Porsche Centrum Poznań.

Art Corner by Centrum Porsche Poznań powstał z inicjatywy poznańskiego salonu marki należącego do grupy Porsche Inter Auto. Do projektu zaproszono Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz największy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej DESA Unicum. Jak podkreślono, dzięki połączeniu ich wiedzy, doświadczenia i inspiracji powstała twórcza przestrzeń, której celem jest promocja designu i młodych twórców, a także łączenie lokalnej społeczności.

"Kolejny projekt z tak wyjątkowymi partnerami jakimi są Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz dom aukcyjny DESA Unicum to dla nas olbrzymi powód do dumy. Planując Art Corner by Porsche Centrum Poznań chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie kreatywność i ekspresja artystyczna spotka się z innowacją i pasją, które reprezentuje marka Porsche. Dziś, patrząc na tą przestrzeń, jestem przekonany, że stanie się ona oazą inspiracji dla wszystkich, którzy kochają sztukę, w każdej jej formie" - mówi Dominik Fijałkowski, Dyrektor Regionalny grupy Porsche Inter Auto.

"Współpraca przy projekcie Art Corner by Porsche Centrum Poznań doskonale wpisuje się w naszą misję. Jako największa prywatna instytucja kultury w Polsce, która organizuje blisko 100 wystaw rocznie, wychodzimy z działaniami poza siedzibę w Warszawie. Cieszymy się, że możemy dotrze do społeczności akademickiej, która w przyszłości będzie z nami współtworzy rynek sztuki w Polsce. Do udziału w spotkaniach, które organizujemy dla studentek i studentów UAP zaprosiliśmy m.in. Malwinę Konopacką, Mikołaja Komara czy najciekawszych przedstawicieli polskiego Urban Artu. W ten sposób pokazujemy różne podejścia do tworzenia i ścieżki kariery. Wspólnie z Porsche Centrum Poznań i Uniwersytetem udało nam się stworzy przestrzeń do dyskusji o sztuce, pasji a także o realiach pracy przyszłych artystów czy krytyków sztuki" - mówi Damian Dubielis, koordynator Maraketingu domu aukcyjnego DESA Unicum.

W ramach Art Corner by Porsche Centrum Poznań zaplanowano liczne wydarzenia z pogranicza sztuki, designu i edukacji. Do tej pory Poznaniacy mogli uczestniczyć m.in. w koncercie zespołu BOKKA, a także wziąć udział w wernisażu prac Emilli Boguckiej pt. "Czułostki" oraz warsztatach z projektowania ubioru i sitodruku. Odbyły się także spotkania na temat fotografii, designu oraz fenomenu Magdaleny Abakanowicz.

"W listopadzie zaplanowano m.in. wykład "Fotografia: sztuka, praca, pasja" , w którym wezmą udział Mikołaj Komar (redaktor naczelny K MAG), Kamil Kotarba i Krystian Lipiec (jedni z najciekawszych fotografów młodego pokolenia, tworzący dla czołowych marek i tytułów w Polsce i na świecie). Kolejnym z wydarzeń będzie spotkanie z Janem Bajtlikiem, Polakiem, który projektuje dla marki Hermes" - informuje Dominika Nosal z biura prasowego Porsche Inter Auto.

Jak przekazano wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część z nich wymagana jest rejestracja poprzez stronę internetową. Większość z nich odbywa się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni na IV piętrze kamienicy przy Al. Marcinkowskiego 28, pozostałe w Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro