Reklama

Korki przy nowym poznańskim rondzie. Ale mamy dobre wieści dla kierowców!

fot. Adrianna
fot. Adrianna

Nowe rondo powstało na Szczepankowie.

Chodzi o skrzyżowanie ulic Szczepankowo, Michałowo i Ługańskiej. Prace związane z budową ronda trwają od kilku miesięcy i zgodnie z planem powinny się zakończyć w czwartym kwartale bieżącego roku. Z relacji naszej Czytelniczki wynika jednak, że roboty się zakończyły, ale wciąż występują tam duże utrudnienia. - Czy można ustalić kiedy otworzą rondo na Szczepankowie? Prace zostały zakończone, a rondo dalej zamknięte. Codziennie tworzą się tu ogromne korki z rana od strony Szczepankowa, nie ukrywam, że jest to męczące już - napisała Adrianna.

Co na to Poznańskie Inwestycje Miejskie? - Termin zakończenia prac wynikający z umowy z generalnym wykonawcą, to koniec listopada. Niemniej roboty budowlane zostały zrealizowane miesiąc wcześniej niż wskazany termin - wyjaśnia Maja Chłopocka z PIM. - Obecnie trwają prace związane z oznakowaniem i po zatwierdzeniu projektu stałej organizacji ruchu będzie można udostępnić całą nową infrastrukturę mieszkańcom - dodaje.

PIM podkreśla, że zabiega o to, by stała organizacja ruchu została tu wprowadzona jak najwcześniej. Może to nastąpić już na początku listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro