Reklama
Reklama

Takie patrole wyruszyły na poznańskie ulice. Wiadomo, co sprawdzają

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

To wspólne patrole strażników miejskich oraz kontrolerów strefy parkowania.

Głównym celem jest kontrola parkowania na kopertach dla dostaw. To specjalne rozwiązanie przygotowane dla przedsiębiorców. Obecnie jest ich przy ulicach aż 80. "Mogą na nich parkować pojazdy - głównie dostarczające towar do sklepów, czy punktów usługowych - jednak czas postoju jest ograniczony do 15 minut. Dodatkowo kierowca musi wystawić w miejscu widocznym, za przednią szybą, specjalny zegar parkingowy. Zegar wraz z identyfikatorem wydawany jest przez ZDM" - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Jak dodaje, są dwa warianty identyfikatorów - identyfikator na jedną kopertę dla dostaw, najbliższą adresowi wykonywania działalności - w cenie 120 zł na pół roku. Oraz identyfikator na wszystkie koperty dla dostaw wyznaczone w mieście - w cenie 300 zł na pół roku.

Kupując identyfikator na wszystkie koperty dla dostaw, dostawca może zaparkować, do 15 minut, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, na dowolnym ogólnodostępnym miejscu postojowym w obszarze SPP i ŚSPP, bez szukania oznakowanej koperty.

"Wspólne patrole strażników miejskich i kontrolerów strefy płatnego parkowania sprawdzają czy na kopertach dla dostaw parkują uprawnione pojazdy, czy nie przekraczają dozwolonego czasu. Jeśli zdarzą się przypadki nadużyć to kierowca może zostać ukarany mandatem i punktami karnymi za niewłaściwe parkowanie przez strażników miejskich lub za parkowanie w strefie płatnego parkowania bez opłaconego postoju przez kontrolerów SPP" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro