Reklama
Reklama

Prawie 6,5 tysiąca psów rasowych z najdalszych zakątków świata przyjedzie do Poznania

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

Zaprezentują się na terenie MTP.

W tym roku poznańskie święto kynologii startuje w piątek 3 listopada. Podczas 3 weekendowych dni odbędzie się aż 7 Wystaw Psów Rasowych, podczas których ocenionych zostanie blisko 6,5 tysiąca psów około 250 ras z całej Europy oraz z najdalszych zakątków świata. "Będą psy z USA, Brazylii, a nawet Urugwaju, Indonezji i Indii! Najliczniej prezentowane będą golden retriwery, whippety oraz buldogi francuskie. Poznańskie wystawy to jednak okazja, by raz w roku zobaczyć bardzo rzadkie rasy psów, takie jak: Kromfohrlaender, Prazsky Krysarik, chart afrykański - Azawakh, Dandie Dinmont Terrier czy Cirneco dell'Etna" - zapowiadają organizatorzy.

Psie piękności będą oceniane przez 42 międzynarodowych sędziów kynologicznych w 6 halach (3, 3a, 5, 5a, 6a i 6bc).

W piątek (3 listopada) od godziny 13:00 zapowiedziano:
- Krajową Wystawę Psów Grupy 1 FCI (psy pasterskie),
- Krajową Wystawę Psów Grupy 8 FCI (płochacze, psy aportujące i wodne),
- Krajową Wystawę Psów Grupy 9 FCI (psy ozdobne i do towarzystwa),
- Krajową Wystawę Terierów Dużych, Średnich i w typie Bull,
- 1. Specjalistyczną Wystawę Leonbergerów.

Z kolei w sobotę i niedzielę (4 i 5 listopada) odbędą się dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych, podczas których prezentować swoje wdzięki będzie ponad 5200 psów. "Sędziowanie poszczególnych ras w ringach rozpocznie się w sobotę oraz w niedzielę o godzinie 9.00 i potrwa do około 14.00. W tym czasie na ringu honorowym w hali nr 5 odbywać się będą ciekawe pokazy psich sportów. Będzie można zobaczyć m.in. dog dancing, hoopers, dog fitness, dog-frisbee, obedience, nosework oraz szalenie efektowne pokazy profesjonalnych psów policyjnych" - zapowiadają organizatorzy.

W obydwa dni Wystaw od godziny 15 na ringu honorowym odbędą się konkurencje finałowe - wybór najpiękniejszych psów wystawy. To widowisko skupia co roku tłumy poznaniaków, którzy do godzin wieczornych śledzą zmagania najpiękniejszych bohaterów tych dni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro