Reklama
Reklama

Podwójne zabójstwo pod Międzychodem. Prokuratura chce umorzenia postępowania

fot. Wielkopolska Policja
fot. Wielkopolska Policja

Zakończyła się obserwacja psychiatryczna.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie na łamach epoznan.pl. 29 marca w powiecie międzychodzkim doszło do dwóch zabójstw. Najpierw zginął 22-letni grafik komputerowy z Muchocina, a następnie 45-letnia kobieta z Międzychodu. Sprawca poruszał się samochodem należącym do zamordowanego 22-latka, którego mieszkanie podpalił, by zatrzeć ślady. Auto następnie porzucił w lesie, ruszyła policyjna obława, w którą zaangażowanych było kilkuset policjantów. W końcu, po nieco ponad dobie, podejrzewany o zabójstwa 24-letni Marcin W. sam zgłosił się na komendę w Międzychodzie, gdzie został zatrzymany. Już następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury w Poznaniu, gdzie przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Wśród motywów zbrodni nieoficjalnie wymieniało się nieszczęśliwą miłość lub zemstę za składanie zeznań przez świadków.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Mężczyznę udało się przesłuchać dopiero na początku czerwca. Miał odtworzyć przebieg zbrodni. "Powiedział też, że żałuje tego, co zrobił. Motywu zbrodni nie podał" - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Od początku wiadomo było, że Marcin W. wcześniej przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Miał odstawić leki. Zalecono, by został zbadany przez biegłych psychiatrów. Jak dziś informuje Radio Poznań, zakończyła się kilkutygodniowa obserwacja 24-latka. Zapadły nowe decyzje. "Kierujemy do sądu wniosek o umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym" - powiedział dziennikarzom rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak. "Zgodnie z przekazanymi nam przez biegłych wnioskami ich opinii sądowo-psychiatrycznej w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw, był niepoczytalny, więc sprawa została w prokuraturze zakończona. Teraz będzie sąd procedował w zakresie umorzenia postępowania i umieszczenia w zakładzie zamkniętym psychiatrycznym" - dodał. Podkreślił, że jeśli tak się stanie "będzie to pobyt bezterminowy".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro