Reklama

Adam Szłapka zostanie ministrem obrony narodowej?

fot. Adam Szłapka / FB
fot. Adam Szłapka / FB

Ruszyła giełda nazwisk.

Liderzy Platformy Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Lewicy spotkali się i zadeklarowali gotowość do utworzenia wspólnego rządu. Zaapelowali też do prezydenta Andrzeja Dudy, by to im powierzył misję utworzenia rządu.

Tymczasem onet.pl podaje pierwsze informacje na temat domniemanych planów obsadzenia stanowisk w nowym rządzie. Co było do przewidzenia, to Donald Tusk ma zostać premierem. Jacka Sasina w resorcie aktywów państwowych miałby zastąpić były szef MSWiA, Bartłomiej Sienkiewicz. Jego zadaniem miałoby być "czyszczenie spółek z ludzi PiS". W rządzie swoje miejsce miałaby znaleźć Elżbieta Bieńkowska, była minister infrastruktury.

Z doniesień Onetu wynika, że Barbara Nowacka miałaby zostać ministrem spraw zagranicznych, a "poznańska jedynka" z listy KO Adam Szłapka miałby zostać ministrem obrony narodowej. Krzysztof Brejza ma być rozważany na ministra sprawiedliwości. Resort rolnictwa ma przypaść PSL-owi, a Władysław Kosiniak-Kamysz ma chcieć objąć stanowisko ministra gospodarki lub rozwoju.

Podobno nie ma chętnych na zostanie ministrem zdrowia. PSL ma się upierać, by Lewica nie dostała resortu edukacji. Ministrem sportu miałby natomiast zostać Sławomir Nitras z PO. Ludzie Szymona Hołowni mają dostać ministerstwo klimatu.

Na oficjalne ustalenia trzeba będzie jeszcze poczekać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro