Reklama

W ciężarówce zatrzymanej do kontroli miał być przecier pomidorowy. W beczkach było 120 kg marihuany wartej 5 mln zł

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Kontrola odbyła się na wielkopolskiej trasie.

Przeprowadzili ją funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. - Przejęli 120 kg marihuany próżniowo zapakowanej w foliowe torebki. Narkotyk został przemycony z Hiszpanii do Polski na naczepie samochodu ciężarowego w siedmiu beczkach przeznaczonych do przewozu produktów spożywczych. Zgodnie z dokumentacją przewozową w 80 pojemnikach miał znajdować się koncentrat pomidorowy. Policjanci wstępnie oszacowali wartość hurtową zabezpieczonej marihuany na około 2 mln zł, gdyby jednak ten towar trafił na rynek dilerzy mogliby zarobić nawet 5 mln zł - podaje CBŚP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W związku ze sprawą zatrzymano kierowcę ciężarówki. Usłyszał zarzuty dotyczące wewnątrzwspólnotowego przewozu i próbę wprowadzenia na rynek znacznych ilości narkotyków. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, do którego Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto przychylił się. Podejrzanemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 20 lat.

Sprawa jest rozwojowa. Obecnie policjanci ustalają osoby zamieszane w proceder.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro