Reklama
Reklama

Zabójstwo seniorki na osiedlu Jagiellońskim: co wiadomo?

fot. red
fot. red

W tej sprawie piszą do nas Czytelnicy.

Prawie dwa tygodnie minęły od wstrząsającej sprawy zabójstwa z osiedla Jagiellońskiego. 86-letnia seniorka mieszkająca sama w mieszkaniu na parterze została zamordowana w nocy z 11 na 12 października. Sprawca dostał się do mieszkania wybijając szybę w drzwiach balkonowych. Policję o hałasie powiadomili sąsiedzi. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, odkryli zwłoki kobiety z raną ciętą szyi.

Jak informowaliśmy na epoznan.pl, policjanci wezwali na miejsce m.in. psa tropiącego, ale ten stracił trop niedaleko mieszkania. Mieszkańcy tej okolicy nie ukrywają, że obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Sprawcy wciąż bowiem nie zatrzymano.

- Czy posiadają Państwo jakieś informacje odnośnie prowadzonych działań policji w sprawie morderstwa na osiedlu Jagiellońskim? Nie ma żadnych informacji na ten temat. Sprawca uciekł, pies podjął trop, który następnie stracił (najprawdopodobniej sprawca wsiadł do samochodu). Wszystkie ulice wokół mają monitoring, pobliskie firmy także - nawet kamery przemysłowe dające słabej jakości obraz pozwalają przy bardzo niewielkim natężeniu ruchu w godzinach nocnych ustalić trasę samochodu - napisał do nas Czytelnik, który chce pozostać anonimowy. Sugeruje, że jeśli sprawca uciekał autem, szybko powinno udać się go namierzyć. - [...] Ludzie mieszkający na parterze w pobliskich blokach żyją w strachu, a informacji nie ma. Co więcej już 2 dni po tragedii zaczęły wśród mieszkańców krążyć zdjęcia domniemanego napastnika (rzekomo otrzymane pd zaprzyjaźnionego policjanta) - nie trzeba chyba dodawać, że dolewa to oliwy do ognia - dodaje.

W tej samej sprawie skontaktował się z nami inny Czytelnik. - Ostatnie dni to seria informacji z Państwa strony o tragedii z Maurycym - i słusznie! Ale czy szanowna Redakcja mogłaby wrócić pamięcią do sytuacji z zabójstwem staruszki na Ratajach sprzed ok. 2 tygodni? W tej sprawie nie ma od Państwa nowych wieści, a mieszkańcy z okolicy żyją w strachu. Czy udało się namierzyć człowieka, który jest odpowiedzialny za ten czyn - dopytuje.

Policja jest oszczędna w informowaniu o szczegółach. Marta Mróz z poznańskiej policji zapewnia, że policjanci cały czas pracują nad sprawą zabójstwa z osiedla Jagiellońskiego. - Nie mamy jednak na ten moment nowych informacji do przekazania. Funkcjonariusze, jeśli zajdzie taka konieczność, będą publikować portret pamięciowy domniemanego sprawcy. W tej chwili trudno jednak powiedzieć czy i kiedy miałoby to nastąpić - mówi. Mieszkańcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro