Reklama
Reklama

Przyjechali do Poznania, by powalczyć o puchar Prezesa IGKM

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

50 kierowców z 21 przedsiębiorstw bierze udział w konkursie.

IX Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej rozpoczął się w poniedziałek w Poznaniu. Potrwa dwa dni.

"Praca kierowcy autobusu miejskiego jest trudna i wymagająca, ale jednocześnie dająca satysfakcję. Dlatego często mówimy o niej, że jest powołaniem, dzięki któremu każdego dnia miliony osób docierają do szkół, miejsc pracy, czy rekreacji" - mówi Marcin Żabicki, dyrektor ds. rozwoju Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. "Od kierowców oczekujemy jednak nie tylko bezpiecznego przewiezienia pasażerów z punktu A do punktu B, ale także właściwej obsługi, w tym osób o ograniczonej sprawności. Konkursy, jak ten organizowany przez IGKM, sprzyjają wymianie doświadczeń i inspirują do ciągłego zdobywania wiedzy i umiejętności" - dodaje.

"Miejscem organizacji tegorocznej edycji konkursu stał się Poznań, bowiem to reprezentant poznańskiego przewoźnika zwyciężył w poprzedniej (odbywającej się przed pandemią) odsłonie: w 2019 roku Paweł Kukuła z MPK Poznań okazał się najlepszym spośród 51 zawodników biorących wówczas udział w zmaganiach" - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

W poniedziałek konkurencje były przeprowadzane na Torze Poznań - to m.in. autoprezentacja i test wiedzy o przepisach, zadanie psychotechniczne, jazda sprawnościowa na czas i test jazdy precyzyjnej. Jutro na terenie zajezdni Franowo odbędzie się kolejna część rywalizacji. "Będą sprawdzane umiejętności prowadzących pojazdy w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi pasażerów (scenki) oraz z zakresu zadań związanych z oceną i raportowaniem stanu technicznego autobusu" - zapowiada rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro