Reklama
Reklama

Przyjechali do Poznania, by powalczyć o puchar Prezesa IGKM

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

50 kierowców z 21 przedsiębiorstw bierze udział w konkursie.

IX Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej rozpoczął się w poniedziałek w Poznaniu. Potrwa dwa dni.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Praca kierowcy autobusu miejskiego jest trudna i wymagająca, ale jednocześnie dająca satysfakcję. Dlatego często mówimy o niej, że jest powołaniem, dzięki któremu każdego dnia miliony osób docierają do szkół, miejsc pracy, czy rekreacji" - mówi Marcin Żabicki, dyrektor ds. rozwoju Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. "Od kierowców oczekujemy jednak nie tylko bezpiecznego przewiezienia pasażerów z punktu A do punktu B, ale także właściwej obsługi, w tym osób o ograniczonej sprawności. Konkursy, jak ten organizowany przez IGKM, sprzyjają wymianie doświadczeń i inspirują do ciągłego zdobywania wiedzy i umiejętności" - dodaje.

"Miejscem organizacji tegorocznej edycji konkursu stał się Poznań, bowiem to reprezentant poznańskiego przewoźnika zwyciężył w poprzedniej (odbywającej się przed pandemią) odsłonie: w 2019 roku Paweł Kukuła z MPK Poznań okazał się najlepszym spośród 51 zawodników biorących wówczas udział w zmaganiach" - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

W poniedziałek konkurencje były przeprowadzane na Torze Poznań - to m.in. autoprezentacja i test wiedzy o przepisach, zadanie psychotechniczne, jazda sprawnościowa na czas i test jazdy precyzyjnej. Jutro na terenie zajezdni Franowo odbędzie się kolejna część rywalizacji. "Będą sprawdzane umiejętności prowadzących pojazdy w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi pasażerów (scenki) oraz z zakresu zadań związanych z oceną i raportowaniem stanu technicznego autobusu" - zapowiada rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro