Reklama
Reklama

Festiwal MALTA 2009 - co nas czeka w pierwszym dniu

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Już we wtorek rozpocznie się 19. edycja Festiwalu MALTA! Na pięć kolejnych dni Poznań zamieni się w międzynarodową stolicę teatru, tańca, działań performatywnych i muzyki. Ta ostatnia szczególnie utkwi nam w pamięci, ponieważ na samo otwarcie wystąpi w Poznaniu zespół Nine Ich Nails.

Już we wtorek ruszy długo oczekiwany Międzynarodowy Festiwal MALTA 2009! Od samego rana będzie można uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych na terenie całego miasta. O godzinie 9.00 z parkingu Centrum Handlowego M1wystartuje Movements Factory ze spektaklem Saligia. "7 grzechów miejskich."

Na Starym Rynku o godzinie 11.00 zaplanowane jest otwarcie wystawy Półwiecze Teatru Laboratorium, a w południe rozpocznie się Teatr Radia TOK FM. We wtorek w eterze zaprezentowany zostanie dramat Doroty Masłowskiej "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku".

O godzinie 16.00 deptak przed Kupcem Poznańskim opanują członkowie grupy Jeanne Simone. Aktorzy ingerują zarówno w przestrzeń miejską, jak i w prywatność widzów.

Orkiestra Kameralna l' Autunno zagra dla nas godzinie 19.00, tworząc spektakl Wędrująca orkiestra: Haydn - części całości. Niezwykła konstrukcja przy ulicy Woźnej, będąca dziełem teatru TUIG, zostanie wprawiona w ruch o godzinie 21.30 w przedstawieniu Schraapzucht. Chwilę później o 22.30 miejskie mroki rozświetli grupa Karnavires ze swoją paradą Nuit de Lumiere.

W Teatrze Ósmego Dnia o godzinie 18.00 Teatr Palmera Eldritcha zaprezentuje spektakl Jarzenie. Natomiast w Malarni Teatru Polskiego odbędzie się spektakl "Walizka". Początek o 19.30. Teatr Usta Usta Republika zabierze nas o godzinie 22.00 w podróż do Aleksandrii - miasta doskonałego. Prezentacja odbędzie się na dawnym stadionie klubu sportowego Warta). W przestrzeni Starej Rzeźni odbędą się dwa spektakle. O godzinie 20.00 Kompania Doomsday przedstawi nam Mewę, a o godzinie 23.00 nową legendę miejską spróbują stworzyć aktorzy Asocjacji 2006 w projekcieRabin Maharal i Golem.

Warto wybrać się także na godzinę 20.00 do Starego Browaru na otwarcie wystawy Happy. Wystawa ta jest swego rodzaju uwerturą do spektaklu Nigela Charnocka o tym samym tytule , który odbędzie się o godzinie 21.00 w Słodowni +3.

O godzinie 23.00 w Pasażu Kultury na godzinę 23.00 zagra grupa Ye:Solar. Formacja serwuje kompilację jazzu, elektroniki, hip hopu oraz dubu. Ciekawy jest też image zespołu, który nawiązuje do filmów Quentina Tarantino oraz klimatów gangsterskich lat 60-tych. Po koncercie o godzinie 24.00 odbędzie się niecodzienna impreza w konwencji Silent Disco.

Natomiast o godzinie 22.00 naprawdę mocne uderzenie. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się koncert grupy Nine Ich Nails. Jako support przed gwiazdą wieczoru, o godzinie 20.30 wystąpi Alec Empire.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
22.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro