Reklama
Reklama

Bilety na uroczysty koncert będą dostępne za złotówkę. Niebawem trafią do sprzedaży

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

To koncert organizowany w Poznaniu od lat.

Na wydarzenie zaprasza marszałek Marek Woźniak. Uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się 11 listopada o godz. 18.00 w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Koncert Marszałkowski z okazji Narodowego Święta Niepodległości to już tradycja - od lat organizowany jest we współpracy z Teatrem Wielkim w Poznaniu. "W tym roku Scena pod Pegazem wypełni się m.in. utworami Stanisława Moniuszki, patrona teatru. Wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przypomni, jak ważnym dniem dla Polaków jest 11 listopada. Wydarzenie będzie też okazją do tego, żeby zobaczyć, jak teatralny gmach funkcjonuje i prezentuje się po zakończonym niedawno remoncie" - zapowiada Anna Parzyńska - Paschke, rzeczniczka marszałka.

"W programie Koncertu Marszałkowskiego "Kwartet smyczkowy d-moll" i pieśni Stanisława Moniuszki oraz "Kwintet fortepianowy g-moll" Juliusza Zarębskiego. Zaśpiewa Piotr Kalina (tenor), a oprawę muzyczną zapewnią: Shizuka Okumura - Wasiulewska (fortepian), Jakub Majda (klarnet) oraz MoniuszkoStringQuartet" - dodaje.

Sprzedaż biletów za złotówkę rozpocznie się w środę, 25 października o godzinie 13.00. Bilety będą dostępne wyłącznie w kasie teatru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro