Reklama
Reklama

Ponad 1000 roślin ozdobi jedną z poznańskich ulic. Zapowiedziane prace mogą powodować utrudnienia w ruchu

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Ponad tysiąc roślin przybędzie w pasie drogowym na ul. Jarochowskiego.

Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 23 października. Jak zapowiedziano, prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Hetmańską do ul. Palacza. Przy czym na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Winklera planowane jest wprowadzenie zieleni niskiej i drzew, a na kolejnym, bliżej ul. Palacza, który w ubiegłych latach był rewaloryzowany, planowane są jedynie punktowe dosadzenia drzew.

"Wzdłuż ulicy pojawią się głównie róże, ponad 600 szt., a także byliny i trawy ozdobne. Łącznie posadzonych będzie ponad tysiąc roślin (nie licząc cebulowych). W zakresie drzew posadzonych będzie 14 platanów" - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Dzięki takiemu rozwiązaniu przez większą część roku mieszkańcy, przechodnie będą mogli cieszyć się widokiem bardziej estetycznej przestrzeni. Zagospodarowana zieleń pomoże w retencji wód deszczowych, co jest niezwykle ważne przy zmieniającej się pogodzie i rzadszych, ale bardziej intensywnych opadach. Drzewa natomiast obniżą temperaturę otoczenia w upalne, letnie dni i pozytywnie wpłyną na mikroklimat ulicy" - dodaje.

Oprócz nasadzeń przeprowadzona będzie także pielęgnacja już rosnących drzew polegająca na przycięciu posuszu w koronach.

Prace mogą powodować utrudnienia w ruchu. Koszt nasadzeń to 226 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro