Reklama
Reklama

Boiska na poznańskim osiedlu jak nowe. Wkrótce oświetlenie uruchamiane SMS-em

fot. Osiedle Piątkowo
fot. Osiedle Piątkowo

Na osiedlu Batorego.

Kiedyś biegały tu dziki, później wybudowano boiska z prawdziwego zdarzenia, a teraz je wyremontowano. Nowy wygląd zyskały boisko wielofunkcyjne - do koszykówki, siatkówki i tenisa, a także boisko piłki nożnej. - W ramach prac nad boiskiem wielofunkcyjnym wykonana została naprawa nawierzchni z poliuretanu i wymiana uszkodzonych paneli ogrodzeniowych na panele w dobrym stanie technicznym pochodzące z demontażu ogrodzenia przy boisku do piłki nożnej - wyjaśnia Jacek Tomaszewski, przewodniczący zarządu Osiedla Piątkowo.

Zmodernizowano też boisko do piłki nożnej. Wymieniono tu nawierzchnię, panele ogrodzeniowe zastąpiono siatką do piłkochwytów, postawiono nowe bramki i siatki w bramkach. - Zlecono również modernizację oświetlenia - dodaje. System ma być m.in. rozbudowany o możliwość włączania oświetlenia boisk za pomocą SMS-a. Prace nad tym aspektem mają się zakończyć w tym roku.

Koszt inwestycji to prawie 800 tysięcy złotych, z czego blisko połowa pochodzi z dofinansowania miejskiego. Resztę wyłożyło Osiedle Piątkowo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro