Reklama
Reklama

Waldemar Witkowski po latach starań w końcu został senatorem. Startował na Dolnym Śląsku

fot. Waldemar Witkowski / FB
fot. Waldemar Witkowski / FB

70-letni poznaniak wcześniej bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski, a nawet o fotel prezydenta Polski.

Witkowski w Poznaniu kojarzony jest przede wszystkim ze Spółdzielnią Mieszkaniową im. Hipolita Cegielskiego, której jest prezesem. Jest również szefem Unii Pracy. Jak przypomina Gazeta Wyborcza, historia zmagań Witkowskiego o wielką politykę jest długa. 4 razy startował w wyborach do Sejmu, raz w wyborach do Parlamentu Europejskiego, raz w wyborach do Senatu, a także raz w wyborach na prezydenta Polski. We wszystkich poniósł porażkę. Dopiero ostatnie wybory, w których wziął udział jako kandydat na senatora z Lewicy w jednym z dolnośląskich okręgów, dały mu sukces. Zasiądzie w Senacie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

- Dziękuje za każdy głos który pozwolił odbić bastion PiS-u i zostać Senatorem RP. Dziękuje mojej dobrej duszy Elżbiety Zakrzewskiej, która bardzo namawiała mnie do tego startu, Ponad 55 tysięcy głosów i ponad 10 tysięcy więcej od trzykrotnego Senatora PiS-u - napisał w mediach społecznościowych Witkowski.

Witkowski w rozmowie z GW przyznał, że będzie reprezentantem całego paktu senackiego, ale biura senatorskie otworzy na Dolnym Śląsku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro