Reklama
Reklama

Nowa droga rowerowa przy trasie kórnickiej jeszcze nie została otwarta, a już jest zrywana

fot. poznan_moment IG
fot. poznan_moment IG

Zapytaliśmy o sprawę Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Choć wydawało się, że nowa, gładka ścieżka rowerowa poprowadzona wzdłuż torów tramwajowych pomiędzy ulicą Jana Pawła II a osiedlem Polanka wkrótce zostanie oddana do użytku, nagle zaczęto tu zrywać nawierzchnię na części odcinków.

O co chodzi? - Wymieniona zostanie warstwa asfaltowa fragmentów drogi rowerowej wzdłuż przebudowywanej tramwajowej trasy kórnickiej. W ramach nadzoru inwestorskiego dostrzeżono uszkodzenia nawierzchni tej drogi, dlatego w trosce o jak najlepszą jakość powstającej infrastruktury, wykonawca został zobowiązany do robót poprawkowych - wyjaśnia Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

- Podkreślamy, że prace te prowadzone są na koszt wykonawcy inwestycji. Droga rowerowa nie była jeszcze oddana do użytku, a cała inwestycja nie została jeszcze zakończona, dlatego jest to dobry czas na prace poprawkowe, by finalnie mieszkańcy mieli do dyspozycji infrastrukturę jak najlepszej jakości - dodaje.

Prace na przebudowywanej trasie kórnickiej są coraz bardziej zaawansowane. Zgodnie z aktualnym harmonogramem, tramwaje mają tu wrócić do końca roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro