Reklama
Reklama

Na otwarcie przyjechała hollywoodzka gwiazda, a obiekt w kilka godzin odwiedziły 42 tysiące klientów. Największe centrum handlowe w Poznaniu kończy 7 lat

Dzień otwarcia | fot. Włodzimierz Hoppel
Dzień otwarcia | fot. Włodzimierz Hoppel

Jedni ją uwielbiają, inni nienawidzą.

19 października 2016 roku otwarto centrum handlowe Posnania. Wydarzenie przyciągnęło tłumy, a na zaproszenie właścicieli imprezę uświetniła swoją obecnością hollywoodzka aktorka - Eva Longoria. Najpierw zorganizowano otwarcie dla zaproszonych gości, a kilka godzin później do budynku wpuszczono tłum kilku tysięcy osób oczekujących przed wejściem.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Tylko w dniu otwarcia do Posnanii przyszło ponad 42 tysiące klientów. Weekend otwarcia zakończono natomiast wynikiem 300 tysięcy klientów. Po roku mówiło się o ponad 13 milionach klientów w rok, co było jednym z najlepszych wyników w Polsce, jeśli chodzi o centra handlowe.

Posnania przez jednych jest uwielbiana, przez innych nienawidzona. To Posnania zabrała klientów Galerii Malta, która teraz ma zostać rozebrana. Przy Posnanii powstała też zupełnie nowa "dzielnica" miasta, w której królują bloki, a tych powstaje coraz więcej. Początkowo darmowy parking w obiekcie zamieniono niedawno na płatny, co spowodowało spory problem dla mieszkańców okolicy - wielu przyjezdnych spoza Poznania traktowało parking centrum handlowego jako buforowy, a teraz zajmuje miejsca na okolicznych osiedlach utrudniając życie mieszkańcom.

Największe centrum handlowe w Poznaniu to około 300 najemców na 100 tysiącach metrów kwadratowych. Jest największym obiektem tego typu w Wielkopolsce i jednym z największych w kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro