Reklama

Tragiczny atak nożownika na Łazarzu. Jest apel do kierowców!

fot. L.T.
fot. L.T.

Wszyscy mają nacisnąć na klaksony.

To akcja, która ma uczcić pamięć 5-letniego chłopca. Organizatorem wydarzenia "Trąbimy jutro o 10:00 w całym Poznaniu, ku pamięci zamordowanego 5-latka" jest Poznański Apel Zmotoryzowanych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

"Dziś około godziny 10:00 na Łazarzu zostało zamordowane 5-letnie dziecko. Oddajmy mu hołd i nigdy nie dopuśćmy, by agresywni ludzie byli nam obojętni. Reagujmy!" - poinformowano na portalu społecznościowym.

Przypomnijmy. Do tragicznych zdarzeń doszło w środę około godziny 10 na ulicy Karwowskiego w Poznaniu. Do grupy przedszkolaków podbiegł mężczyzna z nożem i ugodził 5-letniego chłopca. Maurycy zmarł na stole operacyjnym.

71-letni napastnik trafił do szpitala. Jak przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji mężczyzna ma tam przebywać do jutra. Pilnują go funkcjonariusze. W czwartek Zbysław C. ma usłyszeć zarzuty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro