Reklama
Reklama

"Zielona rzeka" popłynęła przez teren Międzynarodowych Targów Poznańskich

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

W ten sposób zamknięta do tej pory przestrzeń biznesowa otworzyła się dla mieszkańców i turystów.

O inwestycji, która rozpoczynała się przy placu PeWuKi i budynkach PCC na portalu społecznościowym informował już w czerwcu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
"Jeszcze w tym roku teren Międzynarodowych Targów Poznańskich się zazieleni i będzie dostępny dla mieszkańców Poznania" - zapowiedział. "To efekt zielonej rzeki, która popłynie terenem targowym z zachodu na wschód, a w przyszłości także z północy na południe. Dzięki temu przez teren targów będzie można, w otoczeniu zieleni, przejść lub przejechać rowerem od ul. Śniadeckich aż do ul. Głogowskiej. Obszar ten był do tej pory w większości zabrukowany i zwykle zajmowany przez parkujące tam samochody"- dodał.

Jak dziś informuje Radio Poznań zielona rzeka już jest gotowa. "Wysadzona drzewami ścieżka oddziela targowe pawilony od ogólnodostępnej części targów z salą ziemi, restauracjami i placem PeWuki" - mówi prezes targów Tomasz Kobierski. "Pozwoli mieszkańcom Poznania przejść z dworca zachodniego do parku Wilsona bez obchodzenia terenów targowych, a w czasie tego spaceru po drodze znajdą miejsca i kultury, i rozrywki, i restauracje, i miejsca spotkań dla swoich lokalnych społeczności. Jesteśmy w bardzo dużym procesie zazieleniania terenów targowych. Jeszcze dwa lata i ponad 10 procent terenów targowych będzie terenami zielonymi" - dodał.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro