Reklama

Ta inwestycja dachu jednego z poznańskich DPS-ów "pozwoli na znaczne oszczędności na rachunkach"

fot. PIM
fot. PIM

Nowe, ekologiczne źródło energii zyskał Dom Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego.

Zakończył się montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. To jeden z elementów szerszego planu modernizacji placówki.

"Zakończyliśmy prace budowlane i montażowe, instalacja fotowoltaiczna jest gotowa do uruchomienia. Będzie to możliwe po zainstalowaniu przez operatora nowego licznika energii. Alternatywne źródło pozwoli na znaczne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, co z pewnością pozytywnie wpłynie na budżet placówki opiekującej się seniorami" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na dachu budynku przy ul. Konarskiego zamontowano mikroinstalację o mocy 49,5 kW, którą z kolei obsługuje 90 paneli fotowoltaicznych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak przekazano, dach został docieplony przed montażem paneli słonecznych. Wcześniej wymieniono również opierzenie dachu i rynny spustowe. W budynku pojawiła się nowa winda i przeprowadzone zostały niezbędne naprawy.

Już zapowiedziano, że w przyszłości przewidziane są kolejne prace w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konarskiego, które poprawią standard placówki. "Obecnie sporządzany jest program funkcjonalno-użytkowy, na podstawie którego będzie można wykonać kompleksową modernizację i przebudowę budynków mieszkalnych. W ramach tych prac projektowane jest także miejsce opieki wytchnieniowej. Jest to czasowa forma wsparcia w zajmowaniu się osobą z niepełnosprawnością, gdy opiekun nie może pozostawić jej samej"
- informują przedstawiciele PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro