Reklama

Stare Zoo: wstęp za darmo z pluszowym misiem

fot. Poznańska Wiki - Shareif
fot. Poznańska Wiki - Shareif

W Starym Zoo zaroiło się w niedzielę od pluszowych misiów. Każde dziecko, które przyniosło swoją ulubioną przytulankę, mogło zwiedzić ogród za darmo. A wszystko dlatego, że w całej Europie odbyły się Misiowe Pikniki, które mają propagować wiedzę o ochronie niedźwiedzi brunatnych.

Dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia, mogły w niedzielę wejść do Starego Zoo za darmo. Warunek był jeden - musiały przynieść ze sobą pluszowego misia. Miś musiał charakteryzować się odpowiednim wzrostem co najmniej 10 centymetrów.

Poprzez zabawę organizatorzy chcieli przemycić dzieciom kilka istotnych informacji. Cała Europa obchodzi rok drapieżników, do których zalicza się także niedźwiedź brunatny. Akcja ma zainteresować ludzi ochroną tych zwierząt. "Mamy nadzieję, ze poprzez misie pluszowe, które są ambasadorami niedźwiedzi brunatnych w Polsce, uda nam się ludzi przekonać do tego, że niedźwiedzie to nie tylko te drapieżne zwierzęta, które znamy z gór, ale również przyjazne i te które potrzebują ochrony" - tłumaczy Marta Janiak, organizator Misiowego Pikniku.

Dzieci, które przyszły w niedzielę do Starego Zoo mogły nie tylko brać udział w licznych konkursach i zabawach, ale i czegoś się nauczyć. Specjalista od tropienia niedźwiedzi brunatnych prof. Zbigniew Jakubiec odpowiedział im o tym, jakie duże są prawdziwe misie, gdzie mieszkają i ile ważył najcięższy niedźwiedź na świecie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro