Reklama

Niedawno otwarta poznańska miejscówka zapowiada jesienne atrakcje

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UM Poznań

To Srebrny Fyrtel.

Srebrny Fyrtel - Senioralne Miejsce Współpracy to przestrzeń dla osób w wieku dojrzałym, które chcą aktywnie uczestniczyć m.in. w kulturalnej ofercie Miasta i jednocześnie być jej twórczyniami i twórcami. Jak zapowiedziano, w jesiennej edycji projektu na poznańskie seniorki i seniorów czeka sporo nowości - to m.in. spotkania brydżowe, wspólne śpiewanie czy warsztaty teatralne. Tradycyjnie nie zabraknie inspirujących rozmów z osobami, które w twórczy sposób spędzają swój wolny czas na emeryturze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jesienne spotkania w Srebrnym Fyrtlu - podobnie jak wiosną - są organizowane w ramach kilku bloków tematycznych: "Zrozumieć świat", "Jak dobrze i długo żyć na emeryturze", "Głowę ćwicz", "Otwarta przestrzeń" oraz "Pasja łączy ludzi".

"Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek października i listopada w blokach tematycznych rozpoczynających się o godz. 10.00 i 12.30 w przestrzeni Pracowni Ekonomii Społecznej "ładne rzeczy" przy ul. Św. Marcin 57 w Poznaniu. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 61 842 35 09 (od pon. do pt. w godz. 8.00-16.00)" - informują miejscy urzędnicy.

Harmonogram - październik:
17 października
- godz. 10.00-12.00 - Jak dobrze i długo żyć na emeryturze: Bez motywacji ani rusz, czyli jak to zrobić, żeby chciało się chcieć. Prowadzenie: Katarzyna Duńska, Elżbieta Gendera.
Uczestniczki i uczestnicy warsztatów poznają sposoby, które pomogą skutecznie motywować się do różnych działań i zmian. Automotywacja rządzi się swoimi prawami - warto je znać.

24 października
- godz. 10.00-12.00 - Głowę ćwicz: Przedpołudnia z planszówkami. Prowadzenie: Jakub Grypczyński.
Uczestniczki i uczestnicy spotkania zagrają w nie pod czujnym okiem planszówkowego pasjonata.

Inicjatorem projektu jest Miejska Rada Seniorów w Poznaniu, a współrealizatorem Centrum Inicjatyw Senioralnych, we współpracy z pracownią Ekonomii Społecznej "ładne rzeczy". Projekt jest finansowany z miejskiego budżetu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro