Reklama
Reklama

Tu znajdziemy kostkę zdemontowaną na pl. Kolegiackim. "Wykonawca ułożył próbny fragment"

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Od dwóch tygodni zmienia się ul. Słowackiego na Jeżycach.

Prace prowadzone są na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka. To jak ulica Słowackiego ma wyglądać jest między innymi wizją uczniów znajdującej się tu Szkoły Podstawowej nr 36, która stała się inspiracją dla projektantów.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"Teren przed szkołą czeka największe przeobrażenie i to od niego rozpoczął się remont. Stara nawierzchnia jezdni i chodników została rozebrana. Wykonawca ułożył próbny fragment nawierzchni jezdni z cegły klinkierowej pochodzącej z placu Kolegiackiego. Przy budynku przedszkola powstaje chodnik z kostki betonowej i kamiennej, zgodnie z miejskim katalogiem nawierzchni. Wyznaczone jest tam także miejsce pod dodatkowy pas zieleni wzdłuż zabudowy" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Remont jest finansowany m.in. z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania oraz poprawki budżetowej radnego Łukasza Mikuły. Koszt to 3,1 miliona złotych" - dodaje.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na koniec listopada, a wykonanie grafik na placu przed szkołą zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro