Reklama

Zabójstwo na osiedlu Jagiellońskim: motywem rabunek, pierwsze takie morderstwo w mieście od lat

fot. red
fot. red

Według sąsiadów, kobieta była spokojną seniorką.

Od rana piszemy na epoznan.pl o zabójstwie, do jakiego doszło w nocy na osiedlu Jagiellońskim. Wszystko wskazuje na to, że sprawca dostał się do mieszkania na parterze przez szybę wybitą w drzwiach balkonowych. Miał podciąć 86-letniej mieszkance gardło i ją okraść. Mieszkanie bowiem splądrowano.

Policja nie podaje zbyt wielu informacji w tej sprawie. Cały czas prowadzone są czynności związane z przesłuchiwaniem świadków czy przeglądaniem nagrań z kamer monitoringu umieszczonych w okolicy bloku, w którym rozegrała się tragedia.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, to pierwsza taka zbrodnia w Poznaniu od wielu lat. Motywem sprawcy miał być rabunek. Z ustaleń GW wynika, że kobieta poruszała się z balkonikiem, była spokojną seniorką. Codziennie odwiedzała ją córka. Dziennik podaje, że na miejscu pojawili się m.in. policjanci z psem tropiącym. Ten podjął trop, ale stracił go jakieś 200 metrów od mieszkania.

Z nieoficjalnych informacji przekazywanych sobie przez mieszkańców wynika, że sprawca miał być ubrany na czarno i miał być drobnej budowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro