Reklama
Reklama

Za nami najcieplejsza noc października od 30 lat! "Szalony rok bije kolejne rekordy", a to jeszcze nie koniec

fot. Marek Wachowiak
fot. Marek Wachowiak

W Poznaniu było najcieplej.

W nocy ze środy na czwartek w Polsce odnotowano bardzo wysokie temperatury jak na połowę października. 17,4 stopnia to najniższa temperatura z Legnicy. Była to najwyższa wartość w Polsce. Poznań wraz z Warszawą i Zielona Góra był natomiast najcieplejszy biorąc pod uwagę temperaturę przy gruncie. W najzimniejszym momencie nocy termometry na wysokości 5 cm od ziemi pokazały aż 16 stopni.

- Spoglądając na dane historyczne z minimalną temperaturą powietrza można powiedzieć, że mieliśmy najcieplejszą noc na przestrzeni ostatnich 30 lat. Szalony rok bije więc kolejne rekordy - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiele wskazuje jednak na to, że nie jest to ostatnie słowo wysokich temperatur w Poznaniu. Z prognozy wynika, że jeszcze cieplejsza będzie noc z piątku na sobotę. O ile najbliższa noc przyniesie temperatury rzędu 9 stopni, już w ciągu dnia termometry będą pokazywać coraz wyższe wartości. W piątek wieczorem termometry w Poznaniu mają pokazać około 19 stopni, a w nocy z piątku na sobotę przekroczą 20 stopni. Ciepło, ponad 20 stopni, ma być jeszcze w sobotę rano. Nic nie może jednak wiecznie trwać - z każdą godziną soboty będzie się ochładzać. Od niedzieli czekają nas już "normalne", jesienne temperatury - w okolicach 10 stopni w dzień i z jednocyfrowym wynikiem w nocy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro