Reklama
Reklama

W końcu! Jest przetarg na odcinek trasy S11 Poznań - Oborniki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Na rozbudowę tego odcinka drogi mieszkańcy czekają od lat.

- Do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE wysłaliśmy dokumenty przetargowe na zaprojektowanie i budowę 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki - Poznań wraz z obwodnicą Obornik. To kolejny fragment S11 jaki trafił do przetargu. Inwestycja realizowana będzie w latach 2024 - 2028 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku - wyjaśnia Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Szczegóły przetargu za kilka dni znajdą się na stronie internetowej GDDKiA. Dotyczy on zaprojektowania i wybudowania odcinka trasy S11, który będzie stanowić przedłużenie zachodniej obwodnicy Poznania. - W ramach inwestycji wykonane zostaną dwa węzły drogowe: Oborniki i Chludowo, 37 obiektów inżynierskich, w tym wiadukty w ciągu trasy głównej, mosty, przejścia dla zwierząt oraz przejście pod drogą ekspresową. Zbudowane zostaną również dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu z terenów przyległych do pasa drogowego drogi S11, dwa miejsca obsługi podróżnych w okolicy Obornik, obwód utrzymania dróg i inne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania drogi ekspresowej - dodaje.

Co z pozostałymi odcinkami trasy S11 w Wielkopolsce? - Dla odcinka Ostrów Wielkopolski - Kępno rozpatrywane są przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska odwołania od DŚU. Dla odcinka Szczecinek - Piła uzyskaliśmy DŚU a dla odcinków Piła - Ujście, Ujście - Oborniki, Kórnik - Jarocin, Jarocin - Ostrów Wielkopolski toczą się postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Trwa przetarg dla dobudowy drugiej jezdni dla obwodnicy Kępna. Ponadto, w przyszłym roku planujemy ogłosić postępowanie przetargowe dla kolejnego odcinka S11 tj. Ostrów Wielkopolski - Kępno.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro